Green Loft

Green Loft je výnimočný rezidenčný projekt, ktorý na Slovensko prináša unikátne bývanie pre ľudí, ktorí sa neuspokoja s bežným. Pretvára fabriku s bohatou históriou na unikátne lofty. Zachované surové industriálne prvky geniálne kontrastujú s luxusným vybavením loftu. Využíva ultramoderné zelené technológie, ale nezabúda ani na zachovanie pôvodného genius loci.

Loft nie je len bývanie, loft je životný štýl

O loftovom bývaní dnes snívajú mnohí. Pôvodne bolo výsadou bohémskych umelcov z veľkých metropol ako Londýn, Berlín a New York. Veľkorysý priestor ateliérových bytov v nevyužitých priemyselných budovách im umožňoval bývať a tvoriť na jednom mieste.

Lofty sú vaša jedinečná príležitosť stať sa súčasťou komunity vyvolených, ktorí môžu naozaj pochopiť tento životný štýl a prežiť ho na vlastnej koži.

Prepojenie histórie s budúcnosťou

Tieto lofty sú svetový unikát v našich zemepisných šírkach. Fabrika vznikla v roku 1964 a pôvodne bola súčasťou československého závodu Kablo, ktorý vyrábal vodiče, káble a iné elektrotechnické príslušenstvo. Továreň obklopuje rozľahlý priemyselný areál, ktorý bude zrekonštruovaný spoločne s ňou.

Vysoko nadštandardný v každom smere

Hlavnou dominantou sú vysokometrážne stropy, ktoré majú na niektorých miestach neuveriteľných 5,25 metra. Celý komplex tvorí extrémne pevný železobetónový skelet, vďaka ktorému stropy v objekte unesú v podstate čokoľvek.

Pevné základy sú základ

Projekt rekonštruuje existujúcu fabriku s robustnou železobetónovou konštrukciou a vysokometrážnymi stropmi. Vďaka svojej mimoriadnej nosnosti si budova poradí dokonca s autom či ťažkým špecializovaným vybavením.

Zaparkujte priamo v lofte

Ak milujete svoje auto či motorku, môžete sa svojim miláčikom kochať priamo z gauča v obývačke. Zaparkujte autom priamo vo vašom byte. Autovýťah je absolútny unikát.

Ekologické riešenia na prvom mieste

Projekt je od základov budovaný s dôrazom na ekológiu. Revitalizácia existujúceho industriálneho areálu ušetrí až 30 % emisií, ktoré by nová budova vyprodukovala za celú svoju existenciu. Voľba geotermálnych tepelných čerpadiel ako vykurovacieho systému dokáže v porovnaní s plynovým kúrením znížiť množstvo emisií až 24-násobne.

Návrat zelene do betónovej džungle

Vodozádržné plochy, zelené strechy a steny podporujú prirodzenú mikroklímu. Spotrebu vody potrebnej na údržbu areálu zase znižujú dažďové nádrže. Šetrenie energií ďalej podporujú aj exteriérové žalúzie, ktoré regulujú teplotu v loftoch bez ďalších energetických nákladov.

Strecha plná života

Spoločná strešná záhrada s bazénom ponúka 360° výhľady s neopakovateľnou atmosférou. Zahŕňa niekoľko zelených relaxačných zón so sedením či priestorom na grilovanie, takže je ideálnym miestom na oddych alebo posedenie s priateľmi.

Prevedenie podľa vašich predstáv

Základná železobetónová konštrukcia dovoľuje priestor nadizajnovať presne podľa vkusu klienta. Kombinácia surového betónu a liatych podláh je dizajnová voľba sama o sebe, no zároveň necháva priestor aj pre výber iných typov podláh, omietok a obkladov.

V obklopení prírody

Projekt okrem skvelej mestskej dostupnosti ponúka aj množstvo príležitostí pre aktívny oddych v krásnej miestnej prírode. Neďaleko od loftov sa nachádza chránená krajinná oblasť, borovicové lesy, niekoľko rybníkov, veľa turistických chodníkov a cyklotrás.

Zberateľský kúsok

Projekt ponúka spojenie nadčasového bývania, moderných technológií a blízkosti k prírode. Táto kombinácia robí z Green Loftu výbornú investičnú príležitosť, ktorá sa už nemusí opakovať. Získajte tento jedinečný zberateľský úlovok do svojho portfólia!

Harmonogram

Predpokladaný termín úplného dokončenia projektu je december 2025.

Štandard

Vybavenie v štandarde zahŕňa hliníkové okná s trojitými sklami, vonkajšie elektrické žalúzie, bezpečnostné dvere, pripojenie na optickú sieť, vykurovanie a klimatizáciu tepelnými čerpadlami s využitím geotermálnej energie, podlahové kúrenie, liate podlahy, kúpeľňové obklady, sanitu a batérie a priečky v lofte upravujúce dispozíciu podľa požiadaviek klienta.