Rezidencia U Sv. Štěpána

Staňte sa rýdzou súčasťou pulzujúcej metropoly, v unikátnej lokalite zapísanej na zoznam svetového dedičstva UNESCO. V Rezidencii U Sv. Štěpána si magickú atmosféru môžete vychutnávať každý deň. Má podobu neobyčajného pokoja, ktorý sa prekvapivo skrýva vo vnútri bijúceho srdca Prahy.

PREPIŠTE STARÝ PERGAMEN NOVÝM PRÍBEHOM

Tri meštianske domy navrhol staviteľ Alexander Hellmich asi v polovici 19. storočia. Dal im neskoro klasicistický charakter.

Prestavba podľa plánov Jozefa Blechu z roku 1881 potom jeden z nich ozdobila novorenesančnou fasádou.

Aktuálna rekonštrukcia navracia domom ich krásu aj historické kúzlo, v majstrovskej kombinácii s modernými technológiami a užívateľskými štandardmi 21. storočia.

Pohodlie a premyslené detaily

Obyvatelia Rezidencia U Sv. Štefana sa môžu kochať historizujúcimi prvkami.

Spestrujú exteriér aj interiér, napríklad v podobe kazetových vstupných dverí alebo drevených špaletových okien.

Útočisko pre všetkých, ktorí chcú svoj život prepojiť s mágiou Prahy

Niekoľko bytov s výhľadom do vnútrobloku doplnia lodžie či balkóny. Rozrastie sa o parkovanie pre 7 vozidiel.

Celkom 31 bytov a 11 ubytovacích bytových jednotiek s dispozíciami 1+kk až 4+kk v štandarde FIT OUT.Vysnívaný byt a jeho premena na útulný domov

Domov má byť miestom, v ktorom sa cítime bezpečne. Je to naša oáza, za ktorej dverami necháme všetky starosti a zhon všedného dňa.

Sme si vedomí, že každý je iný, a preto ku každému z Vás pristupujeme s ochotou počúvať a hlavne s reálnou ponukou uspokojiť Vaše potreby a túžby. Pokiaľ teda dispozícia bytu a konštrukcia domu dovoľuje, radi sa Vám prispôsobíme.

A čo všetko si v rámci klientskych zmien môžete priať?

Výber zo štandardných materiálov.

Výber nadštandardných materiálov.

Zmena inštalácií.

Zmena dispozície.

Výber zo štandardných materiálov

Vybavenie v štandarde zahŕňa dlažby, obklady, sanitu, podlahové krytiny, dvere v zhruba rovnakej cenovej relácii a ich vzorky sú k dispozícii v priestoroch vzorkovne.

Jedná sa predovšetkým o kombináciu rôznych farieb štandardných materiálov a spôsobu montáže, prevedenia alebo dispozičného riešenia a vnútorných inštalácií v bytovej jednotke.

Ide o výber štandardných obkladov, dlažieb, podlahových krytín, vnútorných dverí, vnútorného krytia vstupných dverí, popr. okenných interiérových parapetov a koncových prvkov elektroinštalácie.

Výber nadštandardných materiálov

Výber zahŕňa zmeny štandardného vybavenia bez zásahu do dispozičného riešenia a vnútorných inštalácií, tzn. zámena štandardného vybavenia za nadštandardnú, alebo výber štandardného vybavenia v neštandardnom (väčšom, či menšom) rozsahu, nevyžadujúci konzultáciu s projektantom.

Ide o zmeny obkladov, dlažieb, zariaďovacích predmetov, vodovodných armatúr (bez zmeny inštalácií a rozvodov), podlahových krytín, vnútorných dverí a kompletizácia elektro.

ZMENA INŠTALÁCIÍ

Zahŕňa zmeny umiestnenia a počtu zariaďovacích predmetov, vývodov vody a kanalizácie, zmeny s dopadom do vzduchotechniky, klimatizácie, rekuperácie a kúrenia, zmeny kabeláží, vývodov a koncových prvkov elektroinštalácií silnoprúdu a slaboprúdu.

Zmeny hrúbky podlahových krytín s dopadom na zmenu hrúbky podkladovej vrstvy, zmeny otáčania interiérových dverí, zmeny rozsahu inštalačných prímuroviek v kúpeľniach, na WC a v kuchynských kútoch a zmeny SDK podhľadov.

ZMENA DISPOZÍCIE

Zahŕňa dispozičné zmeny, posuny, predĺženie a skrátenie priečok, realizácia nových priečok, zrušenie priečok pri prepojení miestností, posuny, zmeny veľkostí a pridanie dverných a iných stavebných otvorov, osadenie puzdier pre posuvné dvere.

LOKALITA PO STOPÁCH NAJVÄČŠIEHO ČESKÉHO PANOVNÍKA

Karol IV. pojal návrh Nového Mesta tak veľkoryso, že sa jeho centrum stalo v 14. storočí najväčším námestím v Európe.

Pôvodne Dobytčí trh dnes nesie názov Karlovo námestie a je s rozlohou 8 hektárov stále najväčším námestím Prahy.

Miestne pamätihodnosti osviežuje zeleň rozľahlého parku s podpisom záhradného architekta Františka Jozefa Thomayera.

Všetko ako na dlani

Karlovo námestie dostupné za 7 minút chôdze, s ním aj metro B. Do 10 minút pešo je vzdialené aj Václavské námestie (metro A a C) alebo námestie Mieru (metro A). Len 3 minúty chôdze (asi 250 m) delí rezidenciu od námestia I. P. Pavlova a metra C, 3 minúty je vzdialená aj električková zastávka Štěpánska. Reštaurácie, kaviarne a bary, obchody, historické pamiatky, kultúrne zariadenia, vzdelávanie, úrady. Na prechádzku láka aj rieka Vltava Možnosti veľkomesta s odkazom najväčšieho českého panovníka, ktorý sa sám skláňal pred prvomučeníkom Štefanom, sú nesmierne.

Harmonogram

Predpokladaný termín úplného dokončenia projektu je október 2023.